kıyamam sana

Ağlama yar..gözünden akacak bir damla yaşa mani olmak için varım ben..sen tüketirken zamanı yavaş yavaş olduğum yerde saymaktı sadece beni yorgun düşüren..sarsıldım düştüm defalarca belki ama kalktım,doğruldum tekrar karşında dimdik kimseye yenilmeden..mezarım kazıldı günbegün..her gün biraz daha sona yaklaşırken sendin beni derin uçurumlardan döndüren..ağlama yar yalvarırım ağlama..kıyamam o gözlerden yaş akmasına..

Saatler hep sonu gösteriyordu..başlayamıyordum bir türlü tekrar..yaşamak öyle ağır geliyordu ki taşıyamıyordum,çöküyordum her seferinde..dizlerim kanıyordu..tökezleyip düşmekten kalkıp tekrar yürümekten ve yine ve tekrar ve hep düşmekten umudum tükeniyordu.. uzaktaydın biliyordum..koşuyor düşüyor ama bir türlü erişemiyordum..bir mendil bile uzatamadım sana sil diye gözyaşlarını..akmasın diye bir daha hiçbir teselli veremedim.. ağlama bebeğim..ne olursun ağlama..kıyamam sana..Aşk bir ölümdü. bir yaşamaktı..aşk bir nefes almak bir boğulmaktı..aşk her şeyden vazgeçebilmekti..aşk hiçbir şeyi göze alamadan kaçmaktı..aşk vardı..aşk yoktu..aşk kısaydı belki.. belki de sonsuzdu..aşk bendim..aşk sendin..neredeydin? neden yetişemedim? Aradım mı seni.bulamadım mı? Aşkımdan divane miydim yoksa kendimde değil miydim..kime nasıl emanet ettim seni? Nereye gittim..ağlama yar..kıyamam sana.. İçim nasıl titriyor bilemezsin..üşümek değil ürpermek..kalbim nasıl da yavaş atıyor..yaşamak değil bu ağır ağır ölmek..ne kadar engelim varsa alayına isyanım..ne kadar düşmanım varsa hepsine hıncım..ya beni öldürecektin yar..ya da gitmeyecektin..sen sensizliğin ne demek olduğunu bilmeyeceksin hiçbir zaman..anlamayacaksın beni..uzaklarda gözyaşı dökmen işime gelmiyor benim..ağlayacaksan yanımda ağla..ağla ki gözyaşlarını silen olayım..saçlarımı okşarken o sonsuz huzuru tekrar bulayım..yeter ki kollarında olayım yar..ama ağlama..ne olursun ben yokken ağlama..kıyamam sana..Bu nasıl bir hüküm..nasıl bir yargı..nasıl bir adalet..sana mı kaldı bir tek beni düşünmek.. iyiliğime mi sandın gidişini.. iyi olmam için mi başlattın bu aşkın bitişini..hani nerde ölesiye sevmek..her gün biraz daha bitmek mi yaşamak..yoksa yeni bir yaşam biçimi mi her gün sürünmek..bulandı her yer..bulandı beynim..hafızamda sen varsın yalnız ve zamansız ..her ağladığında hissedişim var bir de..her düşen göz yaşında biraz daha ezilişim. Bu muydu yar mutluluk..bu muydu hak olan..ne sen bensiz mutlu olabilirsin ne de ben sensiz nefes alabilirim..korkma hala bitmedim..hala tükenmedim..hala yetmesi için adımlarımın yetişmesi için biraz daha sana içime umut tohumları ekmişim..o tohumlar hele filiz versin yar hele bir çiçek açsın yüreğimde..


o zaman bak sen bana.. ama ağlama yar..ben gelmeden ben yokken tekken yalnız başına kimsesizken ağlama..kimse sevemez benim gibi..kimse bilemez senin değerini ve kimse durduramaz o damlaları benden başka..evet bir tek ben sadece ben kıyamam sana...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !